G.WOLF ELECTRIC HOUSE

44,00 

PŁYTA DOSTĘPNA JUŻ OD 21 MAJA!

Wojtek Garwoliński wydaje właśnie drugi album studyjny swojej formacji G.Wolf.

ELECTRIC HOUSE to tytuł nowej płyty. Na albumie znajdzie się 12 kompozycji. Niech nie zmyli język angielski albumu, ponieważ większość utworów jest w języku polskim.

Garwoliński przyzwyczaił swoich fanów do brzmienia gitary i głosu płynącego prosto serca, lecz tym razem zabiera nas zdecydowanie poza ramy muzyki rockowej, z którą na co dzień był i jest kojarzony. G.Wolf anno domini 2021 to gitara oraz żywe granie połączone z samplami. Melodyka nowego albumu wciąż nawiązuje do hendrixowsko-psychodelicznego stylu, jednak G.Wolf na nowo próbuje zdefiniować miejsce gitary elektrycznej. Czy ta próba się udała? Proszę ocenić samemu. Na płycie znajdzie się również duet z Małgorzatą Ostrowską do ich wspólnej kompozycji „Popatrz, ja latam”. Garwolińskiemu w studio i na żywo towarzyszą dwaj bardzo kreatywni i wszechstronni muzycy: Paweł Galus na basie i Mateusz Grzegorzewski na perkusji. Premiera płyty jest wyznaczona na 21 maja wraz z premierowym wideoklipem.

G.WOLF MAGNETIC DOG

44,00 

2013, Experience Based Music

Wojtek Garwoliński, lider popularnego w latach 90. zespołu PIVO  pojawia się na scenie jako  G.Wolf ze swoim pierwszym solowym albumem „Magnetic dog“. Album poprzedzony był winylowym singlem pt. „Street thing“.

Na płycie znajdują się teksty Pete’a Browna, tekściarza zespołu Cream w czasach „Swinging London“. Garwolińskiemu towarzyszą dwaj wybitni muzycy: Olaf Deriglasoff  na basie i Mario Bielski na perkusji, tworząc nietuzinkowe powertrio.

Głos Garwolińskiego, płynący prosto serca, swoją melodyką przywołujący ducha Son House’a, oraz charakterystyczne brzmienie jego gitary, która gra szybko, brudno i w każdy znany Tobie sposób, utrzymują całość w stylu hendrixowsko-psychodelicznym. Oczywiście na płycie nie mogło zabraknąć interpretacji utworów Hendrixa, co dla fanów G. nie jest zaskoczeniem.

Jak mawia G. : „Welcome to Pango Pango …“

G.WOLF STREET THING

50,00 

2012, Experience Based Music

Jak winyl brzmi każdy wie. Pierwsze sztandarowe wydawnictwo E.B.M.
12calowy winyl pt. “Street Thing”. Magię brzmienia gitary i mocny głos G.Wolfa wzmacnia
nieustraszona sekcja rytmiczna Deriglasoff-Bielski.
Teksty Peta Browna do muzyki G.Wolfa to Czysta Swingująca Psychodelia.
Zawiera dwa utwory:

Street Thing
Goodbye Song

kOŚCI K

44,00 

2005, Rockers Publishing

Kości to grupa z Głogowa, która powstała po rozpadzie sceny muzycznej działającej w klubie “Mayday”.

Panowie razem z przyjaciółmi wynajęli na obrzeżach Wrocławia 170-letni poniemiecki dom, który wypełnił się muzyką. Przenikliwy chłód, kroki, odgłosy słyszane przez mieszkańców i relacje zaprzyjaźnionych muzyków, którzy odwiedzali posiadłość, utwierdziły chłopaków w tym, że dom jest nawiedzony. Któregoś dnia odnaleźli cztery szkielety zakopane na posesji, tuż pod oknami i tak narodziła się nazwa kapeli. W tej matefizyczno-makabrycznej atmosferze, w 2003 roku, powstał materiał na pierwszą płytę zespołu, która oficjalnie zostaje wydana dopiero w marcu 2005.

kOŚCI SUN DRO

44,00 

2005, Audioskop records

Kości zostały rzucone. Po raz drugi. Efekt jeszcze lepszy niż w przypadku debiutu.

Gitara, gitara i jeszcze raz gitara. Kości bez tego instrumentu nie istnieją. Podgrzewają atmosferę przybrudzonymi, zapętlonymi riffami, po czym łagodzą klimat akustycznymi akordami. Gnają na złamanie karku, a potem biorą się za improwizację, żeby chwilę odpocząć. Gitary szemrzą, brzdękają, albo tną powietrze ze świstem. Hipnotyzują powtarzalnością jednego motywu, wygrywają melodie, albo walą między oczy sprzężonym dźwiękiem. Zagrywkami z jednego utworu można by obdzielić kilka innych, a żeby nam się nie przejadło to zdarza się, że partię gitary przejmuje przesterowany bas, po którym pojawia się solówka. Wszystko zaś zanurzono w oparach psychodelii i pokryto patyną garażowego brzmienia. Gdyby ktoś usłyszał, jak Kości grają “Usta me ogrzej” Breakoutu to pewnie spodziewałby się drugiej Ścianki, ale tego rodzaju akustyczne sielanki nie zdarzają się tu często. Częściej uderza w słuchacza energia gitarowych popisów przypominająca Queens Of The Stone Age i skandowane teksty przywołujące na myśl dokonania Apteki, skądinąd jednego z ulubionych przez muzyków Kości zespołów.

Autor: Kuba Pagiński
Źródło: OnetMuzyka

PIVO MISTRZOWSKI PLAN

44,00 

2016, Experience Based Music

PIVO to polski zespół rockowy, pochodzący z Głogowa, który po latach przerwy wraca z nowym albumem studyjnym. “MISTRZOWSKI PLAN” to 11 kompozycji naładowanych emocjami i stylowym groovem. Rockowa energia, rasowy funk, gitarowy grunge, psychodeliczny flow, oryginalne melodie i pozytywny przekaz. Dźwięki doskonale przenikają się z tematyką polskojęzycznych tekstów, do których inspiracją był Kurt Cobain.

Płytę promuje utwór “Z Czerwieni”.

PIVO MISTRZOWSKI PLAN mp3

26,00 

PIVO to polski zespół rockowy, pochodzący z Głogowa, który po latach przerwy wraca z nowym albumem studyjnym. “MISTRZOWSKI PLAN” to 11 kompozycji naładowanych emocjami i stylowym groovem. Rockowa energia, rasowy funk, gitarowy grunge, psychodeliczny flow, oryginalne melodie i pozytywny przekaz. Dźwięki doskonale przenikają się z tematyką polskojęzycznych tekstów, do których inspiracją był Kurt Cobain.

Płytę promuje utwór “Z Czerwieni”.